Osnovna škola "Ivan Filipović" Velika Kopanica

BRODSKO – POSAVSKA ŽUPANIJA

O Š „Ivan Filipović“

Velika Kopanica

Predmet: Obavijest roditeljima o završetku nastavne godine 2020./2021.

Poštovani roditelji,

upućujemo Vam nekoliko informacija važnih za završetak ove i početak iduće školske godine:

1. Završetak školske godine 2020./2021.

Nastava ove školske godine završava u petak, 18. lipnja 2021. godine. Za učenike koji će biti negativno ocijenjeni iz pojedinih predmeta bit će organiziran dopunski rad, počevši od srijede, 23. lipnja 2021.Podjela svjedodžbi učenicima bit će u srijedu,

30. lipnja 2021. u 8 sati.

1. Upisi u srednje škole

Učenicima osmih razreda slijedi jedna od najvažnijih odluka u životu, odabir i upis srednje škole. Roditelji i „osmaši“ već su upoznati s načinom upisa. Ponavljamo neke najvažnije datume:

• 25. 6. 2021.  početak prijave obrazovnih programa
  • 7. 7. 2021.  završetak prijave obrazovnih programa
  • 9. 7. 2021.  rok za zaprimanje potpisanih prijavnica
  • 10. 7. 2021.  objava konačnih ljestvica poretka
  • 12-14. 7. 2021.  dostava dokumentacije u srednju školu

1. Udžbenici za školsku godinu 2020./2021.

Učenici i roditelji su dužni izvršiti povrat udžbenika dodijeljenih za ovu školsku godinu. Povrat se vrši u matičnoj i područnim školama razrednicima do petka 18. lipnja 2021. prema obavijestima koje su proslijedili razrednici.

1. Povrat tableta učenika osmih razreda.

Učenici i roditelji su dužni izvršiti povrat tableta dodijeljenih prošle školske godine. Povrat se također vrši do petka 18. lipnja 2021. prema obavijestima koje su proslijedili razrednici. Tableti se vraćaju u kutijama zajedno s punjačem kako su i zaduženi. Roditelji će potpisati razduživanje istih.

1. Udžbenici za iduću školsku godinu.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja financira nabavku udžbenika za sve učenike, a škola će ih nabaviti do početka iduće školske godine.

Većina udžbenika je nabavljena proteklih godina i oni će se koristiti i sljedeće školske godine.

Nakon što učenici i roditelji izvrše povrat udžbenika, škola će ih pregledati i ocijeniti koji su u uporabljivom stanju za sljedeću školsku godinu.

Škola će izvršiti samo dokup potrebnog dijela udžbenika.

Udžbenici su vlasništvo škole i ona ih daju na uporabu učenicima za tu školsku godinu. Tako će i na početku sljedeće školske godine udžbenici biti podijeljeni učenicima. Udžbenike će za učenike prvog razreda preuzeti roditelji.

Ministarstvo financira samo udžbenike, ne radne bilježnice i druge obrazovne materijale (mape, radne kutije i sl.)

1. Radne bilježnice i drugi obrazovni materijali

Roditelji i učenici sami nabavljaju i financiraju radne bilježnice i druge obrazovne materijale.Škola će do 15. srpnja 2021. godine na svojoj web stranici objaviti popis radnih bilježnica i drugih obrazovnih materijala koje su roditelji dužni nabaviti do početka sljedeće školske godine.

1. Sufinanciranje Općine Velika Kopanica i Sikirevci

Općina Velika Kopanica svake godine pomaže roditeljima učenika u financiranju potreba učenika. Takve su najave i za ovu godinu. Općinsko vijeće Općine Velika Kopanica će tijekom ljeta donijeti Odluku o načinu i vrsti sufinanciranja, pa skrećemo pozornost roditelja na praćenje web stranice Općine Velika Kopanica. Za učenike iz Jaruga financiranje jednog dijela sudjelovat će Općina Sikirevci.

1. Početak školske godine 2021./2022.

Nastava iduće školske godine započinje u ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine.

Srdačan pozdrav,

Željko Flidr, ravnatelj

Djeca su odlični imitatori,

zato im pružite dobar primjer za imitiranje.

Narodna umjetnost

Učenici 3. razreda su na satu Likovne kulture imali priliku istražiti izvorno stvaralaštvo seoskih sredina. Uočili su kako je narodna umjetnost izražena u graditeljstvu, lončarstvu, nakitu, tikvičarstvu, izradi igračaka i narodnoj nošnji. Posebnu pozornost smo posvetili cvjetnim, biljnim detaljima koji se nalaze na narodnim nošnjama. U izradi likovnih radova, učenici su vodili računa o ritmu, simetriji, bojama i oblicima. Koristili su plastelin i prikazali ornament biljnog motiva kao niski reljef. Na sljedećem linku pogledajte kako su maleni čuvari tradicije oblikovali svoje ornamente.

Učiteljica Vesna Pandurić