Na slici su prikazani objedinjeni radovi učenika 6.a razreda, koje su izradili na satu razrednika sa svojom razrednicom povodom Međunarodnog dana djece. Crteži prikazuju njihovu viziju idealnog svijeta u kojem su podržana sva dječja prava. Dominiraju motivi sreće, prijateljstva, i osnovnih životnih potreba poput doma, škole, hrane i pića.

Sretna djeca naslikana su kako se igraju, druže i uče, simbolizirajući pravo na igru, obrazovanje i prijateljstvo. Na jednom crtežu istaknuta je škola, mjesto gdje djeca stječu znanje, dok na drugom stoji sigurna i topla obiteljska kuća. Ovi motivi predstavljaju pravo svakog djeteta na sigurnost i obiteljsku toplinu. Hrana i piće također predstavljaju pravo na zadovoljenje osnovnih životnih potreba.

Uz crteže, učenici su dodali poruke poput: “Svako dijete zaslužuje ljubav” i “Zdravlje je naše pravo”, pokazujući optimizam i vjeru u svijet u kojem su sva dječja prava poštovana. Svi radovi odišu vedrinom, izražavajući dječju želju za svijetom ispunjenim sigurnošću, zajedništvom i radošću.

učiteljica Marija Jelić

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content